Hakkımızda - Gezenti Adam - Gezmek Yaşamaktır | Gezi Tatil Seyahat Yaşam

Hakkımızda


Gezenti Adam Kimdir?

Bir Temmuz sabahı, gün doğarken, Ankara'da dünyaya gözlerini açmış bir bebekti Gezenti Adam. Fakat bu ismi boşuna haketmedi...

Ankara'da başlayan olayın hemen ardından, Hatay-İskenderun'da pul biber ve bol acılı yemekler yiyerek yetişmiş, okul hayatına başladığı Bursa'da, sokaklarda saklambaç ve top oynayarak lise çağına kadar gelmiş ve tekrar Ankara'ya dönerek lise hayatına burada devam etmiştir. Lise eğitimi sonrası 2 sene kadar Kapadokya sınırları içerisinde yaşamını sürdürmüş sonrasında 1 seneliğine Bodrum'a yerleşmiştir. Artık kalıcı bir yaşam sürmek isteyen Gezenti Adam, tekrar Ankara'ya dönmüş, yurtiçi ve yurtdışı turistik seyahatlerle, içindeki başka yerlerde yaşama sevdasını duraksatmaya çalışmış fakat başaramamıştır.

Sonunda ailesini (onlarsız olmaz), kariyerini (bıraktı), kız arkadaşını (terketti), arabasını (sattı) kısacası neredeyse her şeyini geride bırakıp, eline geçen ilk fırsatla Budapeşte - Macaristan'a yerleşmişti. Burada ancak 1 sene yaşamış ve Viyana - Avusturya'ya taşınmıştır. 8 aylık Viyana tecrübesinden sonra, yine yerinde duramamış ve Ekim 2016 itibariyle İsveç'e geiş yapmıştır. Sonrasında, "hayatın neler getireceği belli olmuyor" sözünü kanıtlıyormuşcasına, Kasım 2017'de, bir anda kendini İngiltere'nin başkenti, Londra'ya taşınmış bir şekilde bulmuştur. Şimdilik Londra'da yoluna devam etmektedir.

Bu arada, yerinde duramadığı zamanlarda, 20'den fazla ülkeyi ve Türkiye'nin güzel şehirleri hariç, 50'den fazla yabancı şehri ziyaret etme fırsatı yakalamış olan Gezenti Adam; burada bizlerle, gezmiş olduğu ülkelerin yanı sıra, gezentilik notlarını, rehberlerini ve çeşitli tavsiyelerini de, gerek ciddi gerekse mizahi bir dil ve görsellerle birlikte paylaşacaktır.

ABONE OLUN

INSTAGRAM

Yazarın Mesajı


2015 ve 2016 yılı boyunca 4 ayrı ülkede yaşama fırsatı buldum. 2017 yılı sonunda ise; taşınmaktan bıkmış bir şekilde, biraz olsun durulmaya karar vermiş iken (arada gerçekleşen şehir değişikliklerini ve turistik gezileri saymıyorum) önümüze çıkan fırsatı elimizin tersiyle itemeyip, beşinci ülkeye de taşındık. 2018 yılı, hayatın başka sürprizleri ile doluydu. 2019 ve 2020'den beklentilerimiz çok daha büyüktü...


Türkiye -> Macaristan 2015-16 -> Avusturya 2016 -> İsveç 2016-17 -> İngiltere 2017-21