Hakkımızda


Gezenti Adam Kimdir?

Bir Temmuz sabahı, gün doğarken, Ankara'da dünyaya gözlerini açmış bir bebekti Gezenti Adam. Fakat bu ismi boşuna haketmedi...

Ankara'daki olayın neredeyse hemen ardından okul çağına kadar Hatay-İskenderun'da pul biber ve bol acılı yemekler yiyerek yetişmiş, okul hayatına başladığı Bursa'da, sokaklarda saklambaç ve top oynayarak lise çağına kadar gelmiş ve tekrar Ankara'ya dönerek lise hayatına burada devam etmiştir. Lise eğitimi sonrası 2 sene kadar Kapadokya sınırları içerisinde yaşamını sürdürmüş sonrasında 1 seneliğine Bodrum'a yerleşmiştir. Artık kalıcı bir yaşam sürmek isteyen Gezenti Adam, tekrar Ankara'ya dönmüş, yurtiçi ve yurtdışı turistik seyahatlerle, içindeki başka yerlerde yaşama sevdasını duraksatmaya çalışmış fakat başaramamıştır.

Sonunda ailesini (onlarsız olmaz), kariyerini (bıraktı), kız arkadaşını (terketti), arabasını (sattı) kısacası neredeyse her şeyini geride bırakıp, eline geçen ilk fırsatla Budapeşte - Macaristan'a yerleşmişti. Burada da ancak 1 sene tutunabilmiş ve Viyana - Avusturya'ya geçiş yapmıştır. 7 aylık Viyana tecrübesinden sonra yine yerinde duramamış ve Ekim 2016 itibariyle İsveç'e taşınmıştır. Şimdilik her şey yolunda gidiyor diyor, peki ya yarın?

Bu arada, yerinde duramadığı zamanlarda, 15'ten fazla ülkeyi ve Türkiye'nin güzel şehirleri hariç, 45 kadar yabancı şehri ziyaret etme fırsatı yakalamış olan Gezenti Adam; burada bizlerle, gezmiş olduğu ülkelerin yanı sıra, gezentilik notlarını, rehberlerini ve çeşitli tavsiyelerini de, gerek ciddi gerekse mizahi bir dil ve görsellerle birlikte paylaşacaktır.

ABONE OLUN

INSTAGRAM

Yazarın Mesajı


2015-2016 yıllarında 4 ayrı ülkede yaşama fırsatı buldum. 2017 yılında beşinci ülke gelir mi dersiniz?
Edit: Şakaydı, gerçek oldu, geldi. :)